Zimní aktivity

Zimní aktivity v Jilemnici a okolí

Jilemnice je ideálním místem pro Vaši návštěvu, neboť každé roční období zde má své kouzlo. Jilemnická zima se může pochlubit dobrými sněhovými podmínkami. Přesvědčí vás o tom např. až osmimetrový Krakonoš, kterého každoročně naši umělci vytvoří ze sněhu na Masarykově náměstí.

Jilemnice je bránou do západních Krkonoš a právem je nazývána kolébkou českého lyžování. Lyžování se tady koncem 19. století ujalo neobyčejně rychle a rozšířilo se do všech vrstev obyvatel. Vzešla odtud spousta významných závodníků (Bohumil Hanč, Stanislav Henych, Jaroslav Cardal, Eva Paulusová, Květa Jeriová a mnoho dalších).

Tradice se udržela dodnes a projevuje se ve velké nabídce upravovaných lyžařských běžeckých tras. Areál „Hraběnka“ nabízí vyžití pro celou rodinu: 15 km upravovaných lyžařských tras a závodních tratí, sáňkování, pekáčování a sjezdové lyžování na místních nenáročných kopcích. Milovníky zimních sportů jistě potěší lyžařská turistická trasa Jilemnicí „Buď fit“ o délce 12,5 km, kluziště a osvětlený okruh pro běh na lyžích v areálu Hraběnka.

Pro romantiky tu máme pohodlný způsob poznávání krás Krkonoš při vyjížďkách na saních s koňským spřežením.

V případě nepříznivého počasí se Jilemnice stává tím pravým střediskem kulturního a sportovního vyžití. Nabízí širokou škálu možností aktivního odpočinku. Relaxaci po náročném dni jistě zajistí krytý plavecký bazén, sauna, solárium, masáže nebo rehabilitační centrum Sano. Odpočívat lze určitě i v aerobic&fitness studiu, při squashi, v tělocvičnách či posilovnách. Kdo hledá od každého trochu, jistě zatouží po poznání zajímavostí a atraktivit našeho města. Za návštěvu stojí Krkonošské muzeum v harrachovském zámku, soubor lidové architektury ve Zvědavé uličce a nedaleká rozhledna na Žalém s krásným výhledem na panorama zasněžených Krkonoš. Musíme zmínit i unikátní opakovací hodiny, které denně odbijí celkem 1020krát a jsou tak nejpilnějšími hodinami ve střední Evropě. O zábavu v Jilemnici také není nouze. Velmi dobře se o ní postarají v hudebním klubu Továrna a diskoklubu Zipp, v Kině 70, kulturním středisku, v herně, kuželkárně, na bowlingu a  netradičně v 1. evropském tréninkovém centru Sumó. Pro ty, kteří mají rádi i trochu kultury, tu máme Galerii Františka Kavána, Galerii Spektrum a Galerii V Kotelně. Nouze tu není ani o restaurace, kavárny a cukrárny, bary a pizzerie.

Sportovní centrum Jilemnice

Jungmannova 146
514 01 Jilemnice zobrazit na mapě

Tel.: 481 544 068
Mobil: 603 819 334
E-mail: info@sport-jilemnice.cz