Letní aktivity

Letní aktivity v Jilemnici a okolí

Turisté, kteří navštíví Jilemnici od jara do podzimu, mají mnoho možností aktivního využití volného času. Léto je to pravé pro klasickou horskou turistiku či nenáročné pěší procházky po okolí, jízdu na kole, projížďky na koních nebo na kolečkových bruslích.

Jilemnice je ideálním výchozím bodem pro turistiku, protože leží na hranici tří odlišných krajinných oblastí. Střetává se zde krkonošská horská turistika s klidným, a přesto pestrým Podkrkonoším, a rozmanitou oblastí Horního Pojizeří a Českého ráje. Turistikou a cykloturistikou můžeme tudíž zdolávat velké převýšení, navštěvovat vysoko položená místa s krásnými rozhledy do všech směrů, můžeme si však vybrat i méně náročné trasy, zhlédnout spoustu historických měst, hradů, zámků, lidové architektury a skalních měst. Nově otevřená naučná stezka „Jilemnice známá neznámá“ (8 km) a cyklotrasa „Jilemnickem křížem krážem“ (23 km) přináší dokonalý obraz o krásách a možnostech této oblasti. Trasy jsou vhodné i pro rodiny s dětmi; ti mohou na několika místech z trasy odbočit a kdykoliv se vrátit.

Milovníkům sportu nabízí Jilemnice širokou škálu vyžití. Dráha pro kolečkové brusle a projížďky na koních zvou do malebných zákoutí krkonošské přírody. V horkých letních měsících se nabízí osvěžení na jilemnickém přírodním koupališti, kde lze využít hřiště nejen na kopanou, házenou a jiné hry, ale i minigolf a dětský koutek. Mimo letní prázdniny je po celý rok otevřený krytý plavecký bazén a sauna. Sportovní stadion v sobě ukrývá tři tenisové kurty, dvě volejbalová hřiště, fotbalový stadion, zázemí pro lehkou atletiku, dvě basketbalová hřiště a dětský koutek. I rybáři si v Jilemnici přijdou na své. Kdo nevyzkoušel squash či paintball, má tu  také příležitost.

Pro kulturní zážitek stačí zajít do Krkonošského muzea (harrachovský zámek), či do Zvědavé uličky (soubor lidové architektury), nebo se jen tak na jilemnickém náměstí zaposlouchat do tří různých tónů odbíjení unikátních opakovacích hodin na radniční věži. Rádi Vás uvítají i v Galerii Františka Kavána, Galerii Spektrum a Galerii V Kotelně.

Vaše představy o příjemně stráveném večeru jistě nezklame bowlingová herna, kuželkárna či hudební klub Továrna a diskoklub Zipp, Kino 70 nebo Kulturní středisko v Jilemnici. Kdo se naopak chce dobře odreagovat, jistě nepohrdne masážemi, soláriem nebo rehabilitačním centrem SANO. Trochu aktivnější odpočinek nabízí aerobic&fitness studio, tělocvičny a posilovny a svým způsobem i 1. evropské tréninkové centrum Sumó. Pro všechny ostatní jsou tu cukrárny a kavárny, restaurace i hospůdky a také bary.

Sportovní centrum Jilemnice

Jungmannova 146
514 01 Jilemnice zobrazit na mapě

Tel.: 481 544 068
Mobil: 603 819 334
E-mail: info@sport-jilemnice.cz