Sportovní centrum Jilemnice

Sportovní centrum Jilemnice

Sportovní centrum Jilemnice

Solná jeskyně

Solná jeskyně Jilemnice

Jungmannova 146
514 01 Jilemnice

  • tel./fax: 481 544 068
  • mobil: 603 819 334, 603 584 948
  • e-mail: info@sport-jilemnice.cz
  • GPS: N50°36'29,16"; E15°30'21,24"


Najděte nás na mapě... [ mapa ]

Mikroklimatická solná jeskyně

 

Mikroklimatická solná jeskyně v Jilemnici v provozu:  

  • pondělí - neděle 10:00 - 20:00 hod. 

 

Stručná charakteristika

Solná jeskyně je místem klidu a relaxace. Do solné jeskyně se vchází v oblečení, v recepci obdrží každý klient jednorázové návleky na obuv. Terapie probíhá 45 minut na pohodlných polohovacích lehátkách. Relaxaci doprovází příjemná hudba a barevné osvětlení. Všechny tyto aspekty napomáhají celkovému uvolnění. Jednu hodinu pobytu v solné jeskyni s obsahem soli můžeme srovnat s dvou až třídenním pobytem u moře.

Sůl, speciálně určená do těchto zařízení,je díky vysokému obsahu minerálů a stopových prvků považována za nejcennější zdroj zdraví a krásy.

V solné jeskyni panuje unikátní mikroklima, které je charakteristické výjimečnou bakteriologickou čistotou vzduchu. Vzduch v solné jeskyni je nasycen částicemi minerálů a stopových prvků. Jejich postupné uvolňování má velmi kladný vliv na psychiku a celkovou kondici dětí i dospělých.

Kromě záporné ionizace, která blahodárně působí na člověka, je vzduch v solné jeskyni obohacen částicemi jódu, draslíku, sodíku, vápníku, selenu, brómu a mnohými dalšími prvky.

Pobyt v solné jeskyni působí podpůrně při léčbě mnoha onemocnění, jako je např. dlouhodobé onemocnění nosu, hrdla a hrtanu, astma, onemocnění dýchacích cest, dlouhodobé a opakující se záněty, chronické záněty průdušek, kožní onemocnění (lupenka, záněty kůže, alergie, ekzémy), vysoký krevní tlak, atd.

Terapie v solné jeskyni není však určena pouze osobám s určitými onemocněními, ale je doporučována i sportovcům, jako doplněk regeneračního cyklu. Velmi vhodná je i pro malé děti, které jsou vystavovány negativním vlivům okolního prostředí stejně jako dospělí jedinci.

Solná jeskyně je v znečistěném okolí místem, kde je možné dýchat zdravý vzduch, který je nasycený mikroelementy cennými pro lidský organizmus. Bez nutnosti výjezdu k moři můžete využívat mikroklima, které je podobné mořskému. Vychází vstříc lidem, kteří chtějí dbát o vlastní zdraví, umožňuje relaxaci i odpočinek. Léčba přímořským klimatem je pro nás středoevropany velice důležitá a díky civilizačním chorobám téměř nezbytná.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu…

 

Účinky solné jeskyně naleznete ZDE

 

 

 

velikost písma - A +

Lyžařský areál Aldrov


  

 Centrum Zábavy Jilemnice

energy flow