Sportovní centrum Jilemnice

Sportovní centrum Jilemnice

Sportovní centrum Jilemnice

Letní koupaliště

Letní koupaliště Jilemnice

Provozovatel:

Sportovní centrum Jilemnice, s.r.o.
Jungmannova 146
514 01 Jilemnice

  • tel.: 481 544 068, 603 584 948
  • e-mail: info@sport-jilemnice.cz


Najděte nás na mapě... [ mapa ]

Areál letního koupaliště

Záměr vybudovat koupaliště vznikl z důvodu poptávky občanů po možnostech venkovního koupání a vodních adrenalinových zážitků.

Od roku 2007 město usiluje o vybudování koupaliště pro své občany a pro návštěvníky města. Letní koupaliště se již deset let nevyužívá, proto byla zpracována projektová dokumentace na jeho rekonstrukci. Momentálně probíhá veřejná soutěž na samotnou realizaci. Nabídkové ceny předložené v zadávacím řízení byly předloženy ve výši od 57,970 mi. Kč bez DPH do 61,767 mil. Kč bez DPH. Cena vybraného dodavatele bude zveřejněna po dokončení zadávacího řízení. 

Co všechno nové koupaliště nabídne?

Jako povrchová úprava bazénů byla zvolena nerezová ocel. Pořizovací cena oceli je sice o něco vyšší, ale z důvodu životnosti a snadné údržby se město rozhodlo investovat do nejlepšího povrchu, který je na trhu dostupný. O kvalitách tohoto materiálu jsme se sami přesvědčili z našeho krytého bazénu, kde je rovněž nerezová vana. U venkovních povrchů je nutné klást zvýšený důraz na životnost s ohledem na klimatické podmínky. Přístup do bazénu bude přes brodítka, jsou navržena klasická brodítka i brodítka pro tělesně postižené.

Koupaliště bude členěno do dvou oddílů, víceúčelový bazén s částí plaveckou a rekreační a dětský bazén. Plavecká část s plaveckými bloky a plaveckými drahami. Nejdominantnějšími atrakcemi rekreační části budou tobogán o délce 65,7 m se skluzavkou o délce 14,2 m. Pro odpočinek a relax budou instalovány do bazénu masážní lavice a lehátka. Víceúčelový bazén nabídne i houpací bazének, šplhací síť, vodní chrlič a dnovou perličku. V dětském bazénu pro nejmenší budou umístěny vodní zvon, dětská skluzavka zvířátko, stříkající vodní ježek a nerezový skluz.

Výstavba koupaliště sebou nese nezbytnost realizace dalších přilehlých objektů a doplňkových aktivit – jako například šatny, sociální zázemí, vstupní objekt, bufet, terénní a sadové úpravy.


 Vizualizace návrhu nového

 

velikost písma - A +

Lyžařský areál Aldrov


  

 Centrum Zábavy Jilemnice

energy flow