Sportovní centrum Jilemnice

Sportovní centrum Jilemnice

Sportovní centrum Jilemnice

Sportovní akce

únor 2015

Jilemnická 50

Jilemnická 50

Sobota 07.02. - Neděle 08.02.


Na víkend 7. a 8. února 2015 připravujeme 8. ročník veřejného dálkového běhu na lyžích Jilemnická 50. Největší novinkou pro letošek je zařazení našeho závodu do seriálu Stopa pro život k závodům Šumavský maraton, Krkonošská 70 a Karlův běh. V Jilemnici bude tento seriál zahájen. Změna by se měla projevit hlavně kvalitnějším zázemím pro závodníky, kteří budou moci využít velké vyhřívané stany. V nich pak proběhne i catering po závodech.
    Závody v Jilemnici se uskuteční v lyžařském areálu Hraběnka. Zde bude start i cíl závodu, veškeré zázemí, výdej startovních čísel a doprovodné akce. Mazací servis pro závodníky obstará tradičně firma SWIX. Na sobotu je připraven závod 25 km volnou technikou. V neděli se bude závodit klasicky na trati 50 km nebo 25 km. Starty závodů budou hromadné, do první vlny budou zařazeni nejlepší závodníci z loňských výsledků a závodníci s prokázanou výkonností. Start sobotního závodu je v 10.00, starty nedělních závodů v 10 hodin 50 km klasicky a v 10.30 25 km klasicky. Přihlásit se na závody je možné online na www.stopaprozivot.cz nebo osobně v prodejně INTERSPORT v Jilemnici. Všichni předem přihlášení závodníci obdrží spolu se startovním číslem a čipem na měření času také drobné dárky od partnerů našeho závodu. Startovní čísla závodníkům zůstanou, čipy se budou odebírat hned po projetí cílem závodu. Připravujeme jeden okruh o délce 25 km v okolí Jilemnice směrem na Mříčnou, Kruh a Roztoky. Na tomto okruhu budou i dvě občerstvovací stanice. Okruh má zvlněný profil, nechybí zde táhlá stoupání a sjezdy. Z nejvyššího bodu trati je krásný výhled na panorama západních Krkonoš s dominantou Kotle. Pro případ nepříznivých sněhových podmínek na trati v Jilemnici máme opět připravenou náhradní trať na Benecku. Příjezd na tratě v Jilemnici i na Benecku bude označen směrovkami. Parkování v Jilemnici bude zajištěno jednosměrně na uzavřené komunikaci od buněk na Hraběnce. Veškeré další informace budou průběžně aktualizovány na stránkách www.skijilemnice.cz.

Přijďte si vyzkoušet některý z vypsaných závodů nebo alespoň povzbudit jejich účastníky.  V letošních přípravách jsme opět vylepšili trať tak, aby co nejvíce vyhovovala požadavkům závodníků. Pro případ přeložení na Benecko jsme významně vylepšili zázemí pro závodníky i rozhodčí

Krajský přebor v běhu na lyžích - Malá cena Jilemnice

Krajský přebor v běhu na lyžích - Malá cena Jilemnice

Sobota 14.02. 10:00

Krajský přebor Libereckého kraje pro všechny kategorie, od minižáků až po dospělé.

Všechny kategorie pojedou intervalově klasicky. Předžáci a nejmladší žáci pojedou 500 m a 1 km. Ostatní kategorie budou mít tratě 2 km – 4 km.
Přijďte fandit našim talentům a přijďte si zazávodit i Vy.

Lízátkové závody

Lízátkové závody

Neděle 15.02. 14:00

Tyto oblíbené závody jsou určené nejmladším, začínajícím lyžařům, od předškolních dětí až po pátou třídu. Předškolní děti budou závodit na trati dlouhé 80 m. Školní děti budou závodit po třídách na tratích od 400 m do 1 km. Všichni závodníci obdrží v cíli tradiční lízátko. V kategoriích od 1. do 5. třídy bude vyhlášeno 6 nejlepších. Pokud si nevěříte s mazáním lyží pro své děti, pracovníci firmy INTERSPORT Vám poradí a zdarma lyže namažou.
Pokud to sněhové podmínky dovolí, všechny závody se uskuteční v lyžařském areálu Hraběnka.

Přijďte povzbudit malé i velké závodníky na Lízátkové závody a přiveďte své ratolesti zazávodit si.

Mistrovství ČR dorostu ve dnech 20. – 22. února 2015

Mistrovství ČR dorostu ve dnech 20. – 22. února 2015

Pátek 20.02. - Neděle 22.02.

Vrcholem únorového čtyřboje bude třídenní Mistrovství ČR dorostu v běhu na lyžích. Do Jilemnice tak po 2 letech opět přijedou nejlepší dorostenci z celé republiky. Čeká je páteční závod ve sprintu klasickou technikou. V sobotu je na programu závod jednotlivců volně s intervalovým startem a v neděli atraktivní disciplína Skicros.
Nezbývá nám než věřit, že nám zima zachová přízeň a všechny závody budeme moci uspořádat na tratích v Jilemnici. Zveme všechny příznivce lyžování k účasti na těchto akcích.

květen 2015

Výstup na Žalý

Výstup na Žalý

Pátek 08.05. 8:30 - 10:00

Pořadatel T.J. Sokol Jilemnice, registrace u sokolovny 8.30 – 10.00

 

 

velikost písma - A +