Sportovní centrum Jilemnice

Sportovní centrum Jilemnice

Sportovní centrum Jilemnice

Plavecký bazén a sauna > Kneippův chodník

Plavecký bazén Jilemnice

Jungmannova 146
514 01 Jilemnice


Najděte nás na mapě... [ mapa ]

Kneippův chodník

Návštěvníci jilemnického bazénu můžou zdarma využívat novou atrakci – masážní Kneippův chodník.

Tato procedura je pojmenována po Sebastianu Kneippovi, který byl propagátorem léčebné relaxace, a to už před 150 lety. Jeho současníci mu říkali důvěrně „vodní doktor". Kneipp byl německý katolický farář a přírodní léčitel, který žil v 19. století. Vytvořil integrovaný systém přirozeného léčení, který zahrnuje vodoléčbu, tělesný pohyb, stravování a přirozený životní styl. Jeho životní filozofie je stále populární a některé z jeho léčebných technik se s různými obměnami používají dodnes.

Kneippův chodník v jilemnické bazénu se skládá ze dvou nádrží se studenou vodou a jedné větší nádrže s vodou teplou 40 °C. Aplikace spočívá ve střídavém pomalém procházení studené a teplé vody, poslední musí být pohyb ve studené vodě a poté následuje otření nohou dosucha. Po celou dobu pohybu v chodníku jsou Vaše chodidla jemně masírována a výsledný efekt umocňuje vícebarevné podvodní osvětlení.

Hlavním účinkem této procedury je zlepšení prokrvení nohou, zlepšení celkového metabolismu a krevního oběhu. Terapie pomáhá při bolestech hlavy a syndromu studených nohou, pozitivně ovlivňuje krevní oběh a prokrvení končetin, vede k otužování.

Procedura je návštěvníkům k dispozici zdarma v rámci běžného vstupného do bazénu.

 

velikost písma - A +

Lyžařský areál Aldrov


  

 Centrum Zábavy Jilemnice

energy flow